Подписаться на RSS

Аналитика   Україна буде сильною

Безопасность | среда, 5 марта 2014 в 15:14

 

Лист-звернення до української громади

Враховуючи значне зростання конфліктності та загроз у світі, а також створення вкрай небезпечної ситуації навколо країни, виникла нагальна потреба переглянути своє відношення до економічної та військової могутності держави. Тому, насамперед, необхідно провести аналіз факторів, чому Україна, яка мала один з найвищих потенціалів, стала слабкою ланкою у світовій економічній системі та об’єктом тяжіння негативних явищ і процесів. Як могло так статися, що за 20 років знищено одні з найкращих у світі Збройні Сили та оборонно-промисловий комплекс, який входив у п’ятірку світових лідерів, а також унікальний науково-технологічний потенціал, коли з 21 одиниці ”критичних” технологій у оборонній сфері Україна володіла 17?

Оборона і безпека держави є складними процесами, тому підхід до їх формування повинен бути комплексним і системним. До оборони України необхідно готувати не лише Збройні сили, а перш за все національну економіку, населення і територію.

Законодавчо була закріплена норма, за якою не менше 3% від запланованого обсягу ВВП планувалось виділяти на потреби оборони. Фактично, за 23 роки незалежності України, більше 3% від ВВП було виділено лише в 1992 році (3,9%). У подальші роки виділялось менше 2%, а починаючи від 2007 - лише 1% від ВВП. Це критична межа, за якою почалася руйнація Збройних Сил.

Забезпечення обороноздатності України необхідно розглядати, перш за все, як виважений, розумний компроміс між оборонними потребами та реальними можливостями держави.

Починаючи від перших років незалежності України дії та бездіяльність влади по відношенню до обороноздатності та безпеки держави можна класифікувати як злочинні, на що, неодноразово, мною зверталася увага. Функції забезпечення оборони та безпеки є загальнодержавними, їхня сутність полягає у забезпеченні імунітету держави та українського народу від збройної агресії та зовнішніх загроз.

Обороноздатність держави – це, насамперед, сукупність духовних і матеріальних елементів. Що стосується духовних, то відбувається значне зростання патріотизму, любові до Батьківщини – особливо серед молоді.

А щодо матеріальних, то обсяги фінансових та матеріально-технічних ресурсів, на превеликий жаль, не відповідають навіть мінімально допустимим потребам. Це може призвести до втрат стратегічних об’єктів, руйнації системи державного управління і головне – невиправних втрат серед українських військових та населення.

Хочу нагадати, що оборона України – це не лише функціонування Збройних Сил, а ціла система політичних, економічних, соціальних, воєнних, наукових, технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо забезпечення захисту від військової агресії.

Щоб забезпечити належну оборону, Збройним Силам України необхідно надати сучасні засоби захисту та ураження, підвищити рівень боєздатності та боєготовності військ (сил), а також гарантувати належний соціальний захист військовослужбовцям та членам їх сімей.

Негативний стан речей в оборонній сфері пов’язаний, насамперед, із відсутністю розуміння ролі та значення оборони і безпеки держави у системі державотворення та, як наслідок, хронічним недофінансуванням необхідних потреб оборони. Тому, сьогодні питання оборони і безпеки держави повинні бути віднесені до пріоритетних завдань, як це передбачено Конституцією та законами України.

Необхідно негайно поновити систему мобілізації резервів, фінансового та матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України, відновити державну і військову ланки в управлінні та негайно налагодити міжнародне співробітництво у військовій та військово-технічній сферах з країнами-партнерами. Дипломатичний корпус, наукова і політична еліти, державні органи, засоби масової інформації мають бути задіяні, насамперед, для забезпечення інформаційної безпеки держави.

Вважаю, що пріоритетним напрямком роботи влади має стати забезпечення економічної безпеки, адже саме економіка є матеріальною основою інших сфер безпеки, у т.ч. воєнної. Для цього необхідно не допустити неплатоспроможності, оголошення дефолту України та забезпечити макроекономічну стабілізацію, ліквідувавши існуючі диспропорції, що дасть можливість у найкоротші терміни залучити необхідний обсяг інвестицій та фінансових запозичень. Забезпечивши економічний розвиток, ми вирішимо одночасно двоєдину задачу: з одного боку ми отримаємо реальні ресурси для забезпечення оборони держави, а з іншого налагодимо зовнішньоторговельні, інвестиційні, коопераційні, інноваційні, інтеграційні зв’язки із зовнішнім світом, що також являється запорукою безпеки та миру.

Хочу звернути увагу, що ми повинні консолідувати народ у протидії втручанню у внутрішні справи України, призупинити поширення національної байдужості до перспектив розвитку нації, не допустити провокацій. Переконаний, що мудрість та підвищення свідомості українського народу стане запорукою успіху в забезпеченні обороноздатності держави. Національне відродження України зробить державу сильною, що унеможливить у подальшому будь-які зазіхання на її суверенітет та територіальну цілісність.

Вищому керівництву держави необхідно оволодіти не лише теорією війни і конфліктів, але й теорією миру. Тоді, розкривши причини і наслідки, отримавши цілісне уявлення про процеси, які відбуваються, максимально використовуючи мистецтво дипломатії та компромісу, ми зможемо повести народ оптимальним шляхом щодо його порятунку та забезпечення національної безпеки України.

Валерій МУНТІЯН

 

Метки: оборона, безпека, теорія війни, теорія миру

Рейтинг статьи   +2

Комментарии (1)

oopsbug
среда, 7 мая 2014 в 15:48

Нагальна тема!
Дійсно, владі та громаді необхідно докладати зусиль щодо стабілізації ситуації в Україні.

0  | ответить

 

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите или зарегистрируйтесь.

 

Другие статьи

Облако меток
 
Copyright © 2009-2022 Экономика ноосферы. Все права защищены законом.
Копирование информации возможно только с указанием источника.