Подписаться на RSS

Новости   Україна повинна прагнути до створення економіки ноосфери.

Экономика | среда, 27 января 2010 в 10:26

Україна повинна прагнути до створення економіки ноосфери. Таку думку на прес-конференції висловив член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор Валерій Мунтіян, інформує УНІАН.

«Економіка ноосфери – економіка розуму. Економіка повинна бути розумною», - сказав В. Мунтіян.

Він зазначив, що на сьогодні неконтрольований видобуток природних ресурсів без оцінки подальших наслідків такої діяльності людини призвів до виникнення величезної кількості дисбалансів, які значною мірою й стали причинами кризових процесів, що спостерігаються сьогодні в усьому світі.

За словами В. Мунтіяна сьогодні можна говорити про дефолт усього світу, коли держави не можуть розраховуватися як за своїми фінансовими зобов`язаннями, так і за «зобов`язаннями перед біосферою», тобто не можуть компенсувати завдану їй шкоду.

Професор зазначає, що сьогодні людство має переглянути, що на даний момент для нього важливіше: збагачення за рахунок використання виключно споживчої моделі економіки або все ж таки забезпечення себе можливостями для подальшого існування, зокрема шляхом раціонального використання найважливіших, універсальних ресурсів, якими є повітря, вода, кліматичні умови, їжа та деякі інші.

«У нас регенерація кисню на планеті за рік повинна бути 160 млрд. тонн, а на сьогодні при такій економіці споживання існує дисбаланс «мінус» 20 млрд. тонн. Чим його покрити й що буде завтра, ніхто не знає й ніхто нічого не пропонує», - сказав В. Мунтіян.

На думку експерта, сьогодні світова економічна система фактично зруйнована й Україні зовсім не потрібно чіплятися за те, що від неї залишилося, зокрема, якщо врахувати, що очікується зсув центру світової фінансової активності в Азіатсько-Тихоокеанський регіон. У даній ситуації Україна може виконувати роль моста, сполучної ланки між Європою та Азією.

В. Мунтіян упевнений, що сьогодні Україна повинна перш за все «думати своєю головою», поступово знижуючи вплив зовнішніх чинників, визначивши конкретні цілі, дотримуватися плану їх досягнення.

Він вважає, що Україна вже не може чекати, оскільки, по суті, втратила 18 років і так і не вийшла на рівень 1990 року. При цьому основним ресурсом подальшого розвитку держави є молоде населення.

«Ми не виконали свою роль, не використали свій шанс, не справилися з тим завданням, яке було на нас покладено. Даруйте, але ми якщо не мертві, то живі трупи, - сказав В. Мунтіян. – Тому надія лише на молодь, а цій молоді що потрібно знати? Перше: що має бути рух, оскільки без руху не буде життя. Друге: це напрямок руху, де ця крапка в кінці тунелю. Й третє знання: правильний рух і правильний напрямок - це дійсно є любов, закладена за космічними законами, яка може зробити прорив до національного відродження нашої України».

За словами експерта, сьогодні в першу чергу необхідно подолати кризу системи управління, потім забезпечити політичну стабільність, забезпечити розвиток національної економіки – нової економіки, економіки розумної, ноосферної економіки, й нарешті - розробити стратегічне планування, «оскільки якщо немає бачення, то немає майбутнього народу, якщо уряд не бачить як, куди, за рахунок чого і в які терміни, й чому саме так».

Він зазначив, що зараз категорично не можна ігнорувати проблеми, пов`язані з руйнуванням озонового шару, глобальним потеплінням, враховуючи ці проблеми при розвитку тих або інших напрямків економіки. Необхідно орієнтувати економіку на використання досягнень науки, що дозволяють забезпечувати відновлення ресурсів, споживаних людиною.

«Навіщо ми працюємо й віднімаємо майбутнє в наших дітей і онуків? – ставить питання В.Мунтіян. – Бог дав нам рай на землі, а ми з нього робимо пекло. Чи правильно це?»

Метки: экономика ноосферы

Рейтинг статьи   0

Комментарии (7)

Tkach
понедельник, 1 марта 2010 в 19:46

Валерій Іванович Ви як завжди праві, Україна повинна зменшувати залежність від зовнішніх чинників, а більше використовувати внутрішні резерви, які у неї ще є.

0  | ответить

 
muntiyan muntiyan
среда, 31 марта 2010 в 18:34

В умовах світової фінансово-економічної кризи для України надзвичайно важливою є необхідність насамперед визначитись з місцем у новій світогосподарській системі. В першу чергу, необхідно ліквідувати структурні диспропорції, забезпечити захист національних інтересів, і розраховувати потрібно лише на власні сили. Головним ресурсом для України є її інтелектуальний потенціал.
Щиро дякую Вам за підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю!

0  | ответить

 
Ludmila2010
суббота, 20 марта 2010 в 00:17

Уважаемый Валерий Иванович
Поздравляем Вас с назначением на должность!
Надеемся, что Вы сможете реализовать свои идеи в команде.
Здоровья, успехов, единомышленников!
С уважением, Л.П. и С.Н.

0  | ответить

 
muntiyan muntiyan
среда, 31 марта 2010 в 18:30

Благодарю Вас за поддержку! Мы и в дальнейшем планируем активизировать нашу деятельность!

0  | ответить

 
sergeimartyushev sergeimartyushev
воскресенье, 18 апреля 2010 в 09:13

Дорогой Валерий Иванович!!!
Очень приятно читать достойные мысли мудрых людей.будем надеяться на то,что сегодняшний мировой кризис заставит элиты всех стран прислушиваться к мнению профессионалов;сломает устоявшиеся стереотипы о светлом будущем за счёт только лишь ресурсов планеты;в конце-концов изгонит бесов из подсознания тех,кто может быть и понимает,что творится,но никак не хочет менять сложившиеся устои и нравы,тем самым обрекая экономику во всех её проявлениях на полный крах.
Мы живём в информационном мире и очень многое зависит от скорости и рациональности принятия тех или иных решений.и самое главное,чтоб они были комплексными.
Давайте подумаем о будущих поколениях.Только лишь в полной гармонии с природой и её законами,основываясь на научном подтверждении мы будем ЖИТЬ,а не существовать...
Уважаемый Валерий Иванович,счастливого Вам пути.уверен в том,что Победа будет за Вами и за человечством в целом...

0  | ответить

 
Kaiten
четверг, 12 августа 2010 в 22:00

Валерий Иванович! В информации об авторе есть такой фрагмент:
применил в экономической науке теорию физического вакуума в совокупности с пространственно-временными теориями, что дает возможность на новом научном базисе познать основные категории – время, пространство, энергия – и учесть их свойства при построении новой экономической модели, которая даст возможность не допустить перерастания кризисов и опасностей в планетарную катастрофу;
можно ли более подробно познакомиться с Вашими работами на эту тему?

0  | ответить

 
Kaiten
суббота, 14 августа 2010 в 14:29

Пожелание автору проекта: добавить на сайте собственно раздел посвящённый новому направлению обозначенному как главная цель проекта. В нём наверное было бы интересно помещать статьи, фрагменты печатных работ и т.д. Получился сайт на котором нет в явном виде заявленной темы, этим вакуумом пользуются люди для рекламы своих идей и т.д. но цель проекта несколько иная (см. раздел о проекте).

0  | ответить

 

Только зарегистрированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите или зарегистрируйтесь.

 

Другие статьи

Облако меток
 
Copyright © 2009-2022 Экономика ноосферы. Все права защищены законом.
Копирование информации возможно только с указанием источника.